Motiva Taktik Teknoloji
Tüm Alışverişlerinizde Aynı Gün Kargo! Tüm Ürünlerde Komisyon İndirimi! Toptan Fiyatlar için bize yazın! Peşin fiyatına 3 Taksit! Tüm Alışverişlerinizde Aynı Gün Kargo! Tüm Ürünlerde Komisyon İndirimi! Toptan Fiyatlar için bize yazın! Peşin fiyatına 3 Taksit! Tüm Alışverişlerinizde Aynı Gün Kargo! Tüm Ürünlerde Komisyon İndirimi! Toptan Fiyatlar için bize yazın! Peşin fiyatına 3 Taksit! Tüm Alışverişlerinizde Aynı Gün Kargo! Tüm Ürünlerde Komisyon İndirimi! Toptan Fiyatlar için bize yazın! Peşin fiyatına 3 Taksit!

Kullanıcı Sözleşmesi

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

1. GENEL:

A. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

B. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

C. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

D. Satın alınan ürün, SATICI tarafından eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle ALICI’ya teslim edilmek zorundadır.

E. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, SATICI bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak ALICI’ya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcıı’ya iade edilmek zorundadır.

 

2. ÖDEME 

A.Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.

B.Kredi kartı ile ödeme yapmak istemiyorsanız, banka hesaplarımızdan birine EFT/ Havale yapabilirsiniz.Yaptığınız EFT veya havaleye ait bilgileri (havale yaparken sipariş numaranızı eklemeyi unutmayınız) firmamıza mail ya da telefonla iletiniz. Sipariş verdikten sonra 48 saat içerisinde havale gerçekleşmezse sipariş tarafımızdan iptal edilir.Havale veya EFT ile ödemelerinizde %5 havale indiriminden yararlanabilirsiniz.

 

 

3.KARGO İŞLEMİ VE ÜCRETLENDİRME KRİTERLERİ

 

A. Sipariş etmiş olduğunuz ürünlerin K.D.V dahil toplam bedeli 200 tl üzerinde ise kargo ücreti tarafımızdan ödenir.

B. 1000 tl altında ise anlaşmalı oldugumuz Yurtiçi Kargo veya ARAS Kargo ile tüm illerimiz için  kargo ücreti sistem tarafından otomatik olarak hesaplanarak siparişinize eklenir.

C. Kargo ücreti yüksek olan hacimli, desisi fazla ürünlerin, sevkiyat ücreti için müşteri ile irtibata geçilecektir. Örnek: tekne, bot, tüfek fişeği, ağır hedef sistemleri gibi hacimli ve kargosu yüksek tutarlı ürünler.

D.Saat 13:00'den önce onaylanan ödemelerde, kargolama işlemi aynı gün içinde yapılır.

E. Saat 13:00'dan sonra onaylanan ödemelerde ise kargolama işlemi ertesi gün yapılır.

F. Teslimat adresinin uzaklığına göre de kargo şirketi 1-3 gün içerisinde siparişinizi size ulaştıracaktır.

G.Tarafımızdan kaynaklanan bir aksilik olması halinde ise size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir.

H.Siparişinizin durumunu kontrol panelinizden takip etmeniz tavsiye olunur.

I.Hafta sonu ve bayram tatillerinde verilen siparişler, tatilin sona erdiği ve kargo firmasının çalışmaya başladığı ilk iş gününde gönderilir.

 

4. ÜRÜNLERİN GARANTİ DURUMLARI

 

A. Motivawork.com 'da satılan elektronik ürünler en az 1 yıl olmak üzere ithalatçı veya üretici firma garantisindedir.

B. Olası bir arızada Arıza Formu linkini kullanarak başvuruda bulunabilirsiniz.

C. Hiçbir şekilde ürünün tamirini kendiniz yapmaya kalkmayınız, bu durumda ürününüz GARANTİ DIŞI KALABİLİR.

D.Ürün, kullanım sürecinde, gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanırsa, ürününüz garanti süresi içerisinde ücretsiz olarak yetkili servis istasyonu tarafından tamir edilir.

E.Servis istasyonunun bulunmaması halinde, ürün, tarafımızdan, imalatçı ya da ithalatçı firmaya gönderilir. Firmamız ürün tamiri yapmakta, bazı buyuk problemlerde gönderilen arızalı ürünleri, yetkili servislere yönlendirmekte ve sonuç beklemektedir.

F.Hızlı sonuç için, öncelikle yetkili servislere başvurmanızı öneririz.

Ürünün tamirini bizim aracılığımız ile yaptırmak istiyorsanız, ürünü göndermeden önce, ürün arıza formu doldurmalı; formunuz, tarafımızdan onaylanmadan ürünü göndermemelisiniz. 

G.Ürünle birlikte, Faturayı ve Garanti Belgesi'ni göndermeyi unutmayınız.

H. Şarj cihazları, piller ve bataryaların garantisi yoktur.

 

 

5.SİPARİŞ İPTALİ

 

Vermiş olduğunuz siparişinizi, ürün tarafımızdan kargoya verilmeden önce [email protected] adresine e-posta atarak  iptal edebilirsiniz.

 

6. FATURA 

A. Faturalarınız, siparişlerinizle birlikte teslim edilmektedir. Faturanızın 1 kopyası mutlaka size gelen kargo kutusu içinde size teslim edilmektedir.

B. Alışveriş formunda fatura adresini ve teslimat adresini ayrı ayrı belirtebilirsiniz.

Faturanızın farklı bir adrese gönderilmesi için, adres işlemleri sırasında "Fatura adresim, teslimat adresim ile aynı" seçeneğini "işaretlememeniz” gerekmektedir.

 

7. STOK DURUMU

A. Motivaworks.com da yer alan ürünler %90 kendi stoklarımızdan teslim edilecektir.

B. Olası stok dışı siparişleriniz, ürünlerin ithalatçı ya da üreticilerinden teslim edilerek size ulaştırılmaktadır. Bu durumda teslimat süresi 5 günü bulabilir.

C. Hiçbir şekilde tedarik edilemeyen ürünler için aranarak bilgilendirileceksiniz.

 

8. TESLIMAT

 

A. Sevkıyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri, teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz.

B. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün firmamıza geri getirilecektir.

C. Durum ile ilgili olarak firmamızı e-posta ya da telefon ile bilgilendirmeyi unutmayınız. Sorunlu ya da hatalı gönderi en kısa sürede düzeltilecektir.

D. Ürün kargo formunu imzalayıp teslim alındıktan sonra; kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu; ürünü sağlam olarak teslim aldığınızı beyan etmiş olduğunuzu unutmayınız. 

 

9. CAYMA HAKKI:

A. ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

B. Iade edilecek ürünün bu madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve ürünün kendisinin,ambalajının ve kutusunun zarar görmemişve ürüne ait etiket ve ürünün üzerinde bulunan koruma bantlarının çıkarılmamış olması, ürünün yeniden satılabilir özelliğini kaybetmemiş olması şarttır. Buna ek olarak şarj cihazları, piller ve bataryalar'da iade mümkün değildir.

C. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı örneği ile satış faturası aslının iadesi zorunludur.

D. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 (yedi) gün içinde ürün bedelinin ALICI'nın banka hesabına veya kredi kartı hesabına iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde derhal girişimde bulunur.

E. SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Ünvanı : {bayi_unvan}
Adresi :{_saticiadres_}
Telefon :{_saticitelefon_}
Fax :{_saticifax_}
E-mail:{_saticimail_}

F. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir.

G. İADE KOŞULLARI:

I. SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.

II. ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

III. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

H. CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:

A. ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, montaj noktalarına gizlenen garanti koruma etiketinin ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Şarj cihazları, piller ve batarların iadesi mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.

10. TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

11. Maddelerin hükümsüzlüğü ve yetersizliği

Mevcut Şartlardaki herhangi bir madde tamamen veya kısmen hükümsüz veya yetersiz olarak açıklanırsa bu sadece hükümsüz veya yetersiz olarak düşünülen kısmı ve hükmü etkiler, böyle bir maddenin tamamen veya kısmen içerilmediği durumda Şartlar ve Koşulların tüm diğer kısımları aynen devam eder.

 

12. İlgili Yasa ve Yargılama

Bu şartlar ve koşullar Türkiye kanunlarına göre düzenlenmiş ve oluşturulmuştur. ALICI ve SATICI, ürün veya hizmet sunumunda Şartlar ve Koşullara tabi olarak ortaya çıkacak herhangi bir anlaşmazlıkta İzmir, Türkiye mahkemelerine veya Tüketici Mahkemelerine veya "Tüketici ile anlaşması olduğu durumlarda” ALICI’nın ikamet ettiğiniz Tüketici Hakem Heyetine başvurmayı kabul eder.

  
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Loading...